Урок математики (підгот.клас, ЗПР) Тема. Один і багато-мало, декілька, стільки ж, однаково, порівну, більше, менше, пара.

 

Урок математики (підгот.клас, ЗПР)

Тема. Один і багато-мало, декілька, стільки ж, однаково, порівну, більше, менше, пара. Способи зрівнювання предметів шляхом збільшення кількості предметів у меншій групі чи зменшення їх кількості у більшій групі. Супроводження практичних дій словами: додав, стало більше, стало порівну, відняв, стало менше. Числа і цифри. Назви цифр: одиниця, двійка, трійка… Підготовка до написання цифр

Мета:  на основі практичних дій з предметами формувати в учениці вміння лічити предмети; ознайомити з цифрами; показати співвідношення числа й цифри; продовжити роботу над формуванням навички лічби предметів; розвивати логічне мислення, спостережливість, увагу, поширювати словниковий запас, навчати застосуванню на прктиці отриманих знань.

Хід уроку

І. Загальнокорекційний етап

  1. Підготовка до праці, привітання, налаштування на роботу
  2. Нервово-психологічна підготовка

активізація уваги «Танграм»

— розвиток моторики руки, підготовка до письма

— пригадування назв шкільного приладдя

— правила сидіння та письма

-хвилинка тиші

ІІ. Основний етап

  1. Актуалізація знань учениці

1)Повторення вивченого

Порахувати від одного до десяти. Порахувати від 5 до 9, від 2 до 6, від 8 до 1. Порахувати кількість предметів на дошці (на дошці виставлені предметні малюнки фруктів, грибочків, ляльок, м’ячів).

2) Порівняння груп предметів

— Скільки білочок? Скільки яблучок? Скільки грибочків? Скільки їжачків? Чого більше — грибочків чи яблук? Чого менше —білочок чи їжачків? Скільки білочок і їжачків?

3) Просторове розміщення предметів, напрямок руху

— по малюнку

— практичні вправи

— гра на засвоєння та відпрацювання навичок «Зроби як я»

— прописування за інструкцією та зразком

— пряма та зворотна лічба – практична вправа «Біг по клітинкам»

— порядкова лічба « Назви по порядку, розташуй та покажи»

  1. Вивчення нового матеріалу
  2. Розповідь вчителя у поєднанні з бесідою

На дошці виставлені однакові групи предметних малюнків (від одного до дев’яти).

— Подивися на перший малюнок. Скільки тут предметів? (Один) Скільки предметів на другому малюнку? (Два) (Аналогічно рахуються останні групи предметів.)

2.Пояснення вчителя про цифру та число

3.Практичні вправи на засвоєння матеріалу:

— покажи стільки предметів, яка цифра;

— покажи цифру, полічивши предмети;

— загадай мені цифру та предмет

— Отже, кожна кількість предметів позначається на письмі відповідним числом, а число позначається цифрою. Спробуємо позначити кількість кожної групи предметів числом.

(Під кожним малюнком вчитель ставить відповідне число.)

— Число 1 позначається цифрою 1, число 2 — цифрою 2, число 3 — цифрою 3, число 4 — цифрою 4,…

Тепер давай назвемо ці числа.

  1. Гра «Не помились»

Учитель показує картку з числом, дитина називає це число.

-Розставити цифри «по місцям»

III. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Робота з геометричним матеріалом

Учитель показує картку з цифрою, дитина відкладає відповідну кількість геометричних фігур, розміщуючи їх за вказівкою вчителя на площині парти.

  1. Фізкультхвилинка

Вітер дмухає в лице,

захиталось деревце.

Вітерець все тихше, тихше,

деревце все вище, вище.

  1. Робота з підручником

Рахування предметів — парасольок, порівняння їх, називання предметів по одному; предметів, яких багато.

  1. Вправи на вироблення графічних навичок
  • Робота в зошиті: обвести квадратики відповідно до цифри, яку показує вчитель.
  • Намалювати 4 кружечки, домалювати стільки, щоб вийшла кількість, що відповідає тому числу, яке показує вчитель.

-додаткова робота з «Цікавинками» (дидактичні карточки»

-вправа на закріплення «Будуємо замок»

  1. Відпрацювання розуміння та засвоєння понять, вивчених на уроці

— «Де більше, менше, однаково?»

— «Поклади стільки ж предметів, скільки є у мене»

— « Один-багато-мало»

— «Зробимо так, щоб було однаково, порівну розділимо по-між звірятками»

  1. Заключний етап

1.Підсумки уроку

практична робота

— Вправи на активацію уваги, закріплення та застосування нових навичок

  1. Пояснення домашнього завдання
  2. Релаксація «Чарівний ліс»
  3. Приведення у порядок робочого місця