Конспект уроку з української мови (індивідуальне навчання, підготовчий клас, ЗПР)

 

 

Тема : Ознайомлення з письмовим приладдям та правилами користування ним. Положення ручки (олівця) в руці під час письма. Правильна посадка під час письма. Знайомство з букварем.

Мета: познайомитися з дитиною, особливостями її мовлення; знайомити ученицю з букварем, опрацювати правила поведінки на уроці, ознайомити з прописами та письмовим приладдям навчати свідомому прийманню правильної пози перед початком письма; — з допомогою вчителя набирати правильного положення ручки в руці, тримати її великим, середнім і вказівним пальцями; розвивати дрібну моторику, кінестетичні уявлення. Формування, орієнтування у просторі, рухового стереотипу письма, виховувати охайність, бережливе ставлення до підручників.

Сенсомоторний розвиток:

вчити: контролювати рухи в процесі орієнтування на робочому місці, в зошиті, підручнику (розрізняти верх, низ, ліву і праву частини т. ін.);маніпулювати дрібними предметами, передавати предмети з руки в руку, а також виконувати завдання, що потребують скоординованої роботи очей і рук. Розвивати всі рухові дії потрібні для письма та виконання практичних завдань.

Хід уроку

Структура уроку

І. Загальнокорекційний етап.

  1. Організаційна підготовка учениці до праці

— привітання

Вправа «Носики»

— знайомство

Вправа » Ти — мені, я — тобі» ;

вправа » Наші імена»

  1. Нервово-психологічна підготовка учениці до уроку

— активізація уваги : Гра «Вчимося готуватися до уроку»

— сприймання : гра « Я – ти» (повторення дій за вчителем)

— мислення : « Що зайве»

— вправа на розвиток моторики руки « Ліпимо кульку»

— Дихальна вправа: «Роздмухай кульбабку»

— хвилинка тиші.

  1. II.Основний етап.
  2. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

1) ознайомлення з підручником та бесіда про мету вивчення цього предмета.

2) пояснення про школу, учнів, що таке письмо, ручка, зошит та їх призначення

  1. Підготовча (пропедевтична) частина

1) підготовка до сприймання нового матеріалу: Розповідь вчителя про Лисеня-школярика

— бесіда « Чи можемо допомогти звірятку?»

— вправа « Придумана історія» —

2) актуалізація знань, встановлення звязків між старим та новим.

Вправа « Промов-повтори»

— артикуляційні вправи

— вправа » Допоможи Лисеняткові зібратися до школи» (із запропонованих предметів обрати, лише, шкільні речі)

Формуюча частина

а) ознайомлення з новими знаннями, уміннями та навичками;

— знайомство з підручником, розгляд малюнків

— пояснення, з елементами бесіди, про звуки, букви

— знайомство з зошитом

— знайомство з письмовим приладдям

— ознайомлення із сіткою зошита

— розгляд зображень з називанням їх

б) уточнення та доповнення матеріалу, корекція неправильно сформованих знань;

— інструктаж « Положення ручки, посадка, під час письма»

— ознайомлення, з практичною демонстрацією вчителем, з правилами письма

-розгляд плакату з правилами

Гра « Вчимося правильно сидіти»

  • Вчимося тримати ручку

— підготовка до виконання  графічних вправ, тренування ( штрихування в повітрі, пальчиком, за зразком), зволоженим пальчиком на площині парти

в)   систематизація і узагальнення знань

— робота з підручником

— вправа «Впізнай»

г)   застосування знань у практичній діяльності.

— робота з віршем – інструкцією

— виконання графічної роботи

— бесіда «Здрастуй, школо!»

Робота з малюнком на обкладинці букваря

— складання розповідей за малюнками підручника

— розміщення, за зразком, олівчиків на парті (орієнтування на площині парти)

— розміщення паличок в сітці зошита

Заучування віршика зі слів учителя

Зошит свій я відкриваю,

Навскоси його кладу.

Ручку правильно тримаю,

Олівець в руці катаю,

Поміж пальчиків кручу.

Сяду прямо, не зігнуся,

До роботи вже беруся.

д)   перевірка знань, умінь і навичок.

— «Назви, не помились»

— «Я говорю – ти робиш»; » Ти — командир» (дівчинка вказує дії для вчителя)

— «Впізнай за описом»

— вчимося тримати ручку та олівець

— повторення віршика

III. Заключний етап.

  1. Підведення підсумків і оцінювання,
  2. Пригадування зробленого під час уроку дівчинкою.
  3. Релаксація.
  4. Приведення у порядок робочого місця.
  5. Створення установки на відпочинок

— гра «Як я вмію сидіти».

— бесіда «Що я знаю»

— хвилинка тиші.