Година спілкування Тема: « Ким бути?»

Година спілкування

Тема: « Ким бути?»

Мета : познайомити учнів із різними професіями, розвивати навички висловлення власної думки та ставлення до оточуючого світу, відстоювати власну позицію, формувати навички правильного усного висловлення, діалогічного мовлення; виховувати культуру поведінки в колективі та вміння спілкуватися, вихованість, повагу до думки інших.

Хід заняття

Бесіда

Уявімо собі таку картину : ні на виробництві. Ні в школі, ні в лікарні ніхто нічого не робить. Що б сталося, якби не працював електрик? Не вийшов на роботу пекар? Вирішив відпочити робітник котельної? А якщо всі хлібороби і доярки не вийдуть на роботу?

Слово вчителя

Погляньте навколо … нас оточує багато речей, необхідних для навчання, праці, відпочинку. Будь-яка річ – результат праці людей різних професій. Якщо ви бережете речі, то шануєте працю цих людей.

Професія – це вміння виконувати добре певну роботу, виготовляти різні речі, надавати послуги. Усі професії важливі і потрібні. Своєю працею кожен приносить користь іншим людям.

Вправа «Впізнай»

Впізнай і назви того, хто може так робити.

Вчить — …(вчитель), будує — … (будівельник), лікує — … (лікар), малює — … (художник), готує їжу — … (кухар)

Слово вчителя

Ваші батьки роблять внесок у розвиток нашої країни, дбають про забезпечення своєї сім’ї всім необхідним. Життя — це праця. Вона годує людину. Ваші батьки годують усю сім’ю. допомагайте їм! Готуйтеся вже зараз до майбутньої професії.

Гра «Пантоміма»

Завдання : ви – вчитель (директор школи, продавець, співачка, фокусник, міліціонер, швачка, лікар, шофер, будівельник). Покажіть так, щоб ми відгадали.

Бесіда «Що ви знаєте про професії» ( вправа «Мікрофон»)

Гра «Відгадай професії за описом»

Біля великої плити, як у цеху, готує він те, що необхідно кожній людині. (Кухар)

Хто розносить нам листи? Телеграми і газети? Ой, важка у нього ноша! Діти, хто він? (Листоноша)

Є паличка в нього в руках чарівна, за мить сто машин зупиняє вона! Ось паличку вгору він ловко підняв – одразу «Москвич» як укопаний став! (Регулювальник)

Вправа «Опиши свою професію» (за малюнком), так, щоб здогадались інші

(робота в парах за малюнками).

Слово вчителя

  • Чим цікава професія будівельника ? (розповідь)
  • Робота муляра ( розповідь, зачитування вірша)
  • Професія хлібороба ( розповідь про особливості його роботи, вірш)
  • Кухар. Чим дивна ця професія? (розповідь і дітей і вчителя, вірш про кухаря)
  • Водій ( вірш, розповідь дітей)
  • Хто такий токар?
  • Кравець..

Бесіда «Ким я мрію стати?»

Підсумок заняття

  • Ваша найособливіша нинішня професія
  • Які професії вам запам’ятались та сподобались?
  • Можливо, хтось змінив свою думку і вже хоче стати кимось іншим?
  • А що ж треба робити, щоб стати тим, ким ви мрієте?

Малюнок «Майбутня професія»